Landelijke indicatoren

1. Formatie

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 1. Formatie

Formatie inclusief ondersteuning GR IJsselgemeenten. Eenheid: FTE per 1.000 inwoners

Bron: eigen cijfers
Boekwerk
2023
2024
2025
2026
2027
Begroting
7,4
7,9
8,1
8,3
8,0
Jaarrekening
7,5
7,6
8,2

2. Bezetting

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 2. Bezetting

Bezetting is niet van toepassing bij de begroting.

Bron: eigen cijfers per 31/12
Boekwerk
2023
2024
2025
2026
2027
Begroting
Jaarrekening
6,73
7,07
7,37

3. Apparaatskosten

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 3. Apparaatskosten

Eenheid: apparaatskosten in € per inwoner. 

Statistieken Bron: eigen cijfers
Boekwerk
2023
2024
2025
2026
2027
Begroting
641
682
835
896
866
Jaarrekening
681
803
768

4. Externe inhuur

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 4. Externe inhuur

Bron: eigen cijfers

Bron: eigen cijfers
Boekwerk
2023
2024
2025
2026
2027
Begroting
3,0%
9,0%
5,0%
3,0%
2,0%
Jaarrekening
33,0%
29,0%
21,0%

5. Overhead

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 5. Overhead

Overhead inclusief ondersteuning GR IJsselgemeenten.

Eenheid: lasten taakveld overhead delen door totale lasten.

Statistieken Bron: eigen cijfers
Boekwerk
2023
2024
2025
2026
2027
Begroting
10%
10%
9%
9%
8%
Jaarrekening
10%
10%
9%

6. Verwijzingen Halt

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 6. Verwijzingen Halt

Het aantal verwijzingen Halt per 1.000 inwoners van 12 tot 18 jaar. Jongeren van 12 tot 18 jaar die een licht strafbaar vergrijp plegen, worden door de politie of leerplichtambtenaren naar Bureau Halt verwezen voor een passende Halt-straf. Zij krijgen leeropdrachten en er volgen gesprekken met de jongere en de ouders. Op deze manier kunnen jongeren rechtzetten wat zij fout hebben gedaan, zonder dat zij in aanraking komen met het Openbaar Ministerie. Eenheid: per 1.000 jongeren.

Vanaf begroting 2025 word de referentiewaarde bepaald op basis van het gemiddelde cijfers van de gemeenten Zoetermeer en Nissewaard.

Toelichting
Verwijzingen naar HALT vinden plaats bij jongeren onder 18 die een misdaad hebben gepleegd, waarbij het moet gaan om een relatief eenvoudig misdrijf (bijvoorbeeld winkeldiefstal of vernieling). Het lagere aantal verwijzingen in onze gemeente kan gerelateerd zijn aan het relatief lagere aantal vernielingen. Het is ook gerelateerd aan verwijzingen naar Pak je kans in plaats van Halt.

Bron: waarstaatjegemeente.nl (Bureau Halt)
Regio
2023
2024
2025
2026
2027
Referentiewaarde
10
10
11
9
-
Capelle aan den IJssel
5
6
8
Nederland
9
9
10

7. Winkeldiefstallen

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 7. Winkeldiefstallen

Het aantal winkeldiefstallen per 1.000 inwoners.

Vanaf begroting 2025 word de referentiewaarde bepaald op basis van het gemiddelde cijfers van de gemeenten Zoetermeer en Nissewaard.

Bron: waarstaatjegemeente.nl (CBS - Diefstallen)
Regio
2023
2024
2025
2026
2027
Referentiewaarde
2,0
2,0
2,3
2,4
-
Capelle aan den IJssel
1,8
1,0
1,0
Nederland
2,5
2,2
2,1

8. Geweldsmisdrijven

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 8. Geweldsmisdrijven

Het aantal geweldsmisdrijven. Voorbeelden van geweldsmisdrijven zijn openlijk geweld, bedreiging en mishandeling. Eenheid: per 1.000 inwoners.

Vanaf Begroting 2025 wordt de referentiewaarde bepaald op basis van het gemiddelde cijfers van de gemeenten Zoetermeer en Nissewaard.

Toelichting
Capelle aan den IJssel is één van de dichtst bevolkte gemeenten van Nederland. Daar waar mensen zich concentreren vinden gemiddeld meer geweldsmisdrijven plaats dan elders. Zo liggen de cijfers op het platteland lager, waar gemiddeld minder incidenten plaats vinden. En zijn de cijfers van de grote steden weer hoger dan in Capelle aan den IJssel. 

Bron: waarstaatjegemeente.nl (CBS - Criminaliteit)
Regio
2023
2024
2025
2026
2027
Referentiewaarde
5,0
5,0
5,1
4,8
-
Capelle aan den IJssel
4,5
4,0
5,7
Nederland
3,9
4,0
4,6

9. Diefstallen uit woning

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 9. Diefstallen uit woning

Eenheid: aantal diefstallen uit woningen per 1.000 inwoners.

Vanaf Begroting 2025 wordt de referentiewaarde bepaald op basis van het gemiddelde cijfers van de gemeenten Zoetermeer en Nissewaard.

Bron: waarstaatjegemeente.nl (CBS - Diefstallen)
Regio
2023
2024
2025
2026
2027
Referentiewaarde
2,7
2,7
0,9
1,0
-
Capelle aan den IJssel
1,6
1,4
1,1
Nederland
1,3
1,2
1,2

10. Vernielingen en beschadigingen

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 10. Vernielingen en beschadigingen

Vernielingen en beschadiging betreft het totaal aantal per jaar gemelde schades. Eenheid: per 1.000 inwoners.

Vanaf begroting 2025 word de referentiewaarde bepaald op basis van het gemiddelde cijfers van de gemeenten Zoetermeer en Nissewaard.

Bron: waarstaatjegemeente.nl (CBS - Criminaliteit)
Regio
2023
2024
2025
2026
2027
Referentiewaarde
5,1
3,9
4,0
4,0
-
Capelle aan den IJssel
5,2
5,2
5,7
Nederland
6,2
6,2
5,7

11. Functiemenging

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 11. Functiemenging

De functiemenging index (FMI) weerspiegelt de verhouding tussen banen en woningen, en varieert tussen 0 (alleen wonen) en 100 (alleen werken). Bij een waarde van 50 zijn er evenveel woningen als banen. Eenheid: %.

Bron: waarstaatjegemeente.nl (CBS BAG / LISA - bewerking ABF Research)
Regio
2023
2024
2025
2026
2027
Verwachtingswaarde
52,0%
52,0%
52,3%
55,0%
-
Capelle aan den IJssel
54,5%
54,9%
55,1%
Nederland
54,3%
54,5%
54,6%

12. Vestigingen (van bedrijven)

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 12. Vestigingen (van bedrijven)

Het aantal vestigingen van bedrijven, per 1.000 inwoners in de leeftijd van 15 t/m 64 jaar.

Bron: waarstaatjegemeente.nl (LISA)
Regio
2023
2024
2025
2026
2027
Verwachtingswaarde
145,0
153,0
155,0
190,0
-
Capelle aan den IJssel
163,0
182,4
188,1
Nederland
181,8
191,4
196,1

13. Absoluut verzuim

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 13. Absoluut verzuim

Het aantal leer- of kwalificatieplichtige jongeren dat absoluut verzuimer is (geweest) gedurende het schooljaar: de jongere is niet ingeschreven bij een onderwijsinstelling en beschikt niet over een vrijstelling. 
De periodeaanduiding '2027' staat voor schooljaar '2026/2027'.

Bron: waarstaatjegemeente.nl (DUO/Ingrado)
Regio
2023
2024
2025
2026
2027
Verwachtingswaarde
2,9
4,2
8,5
8,5
-
Capelle aan den IJssel
6,0
7,5
Nederland
6,3
6,7

14. Relatief verzuim

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 14. Relatief verzuim

Het aantal leer- of kwalificatieplichtige leerlingen (per 1.000 leerlingen) waarbij sprake is van meer dan 16 uur ongeoorloofd verzuim gedurende 4 opeenvolgende lesweken.
De periodeaanduiding '2027' staat voor schooljaar '2026/2027'.

Bron: waarstaatjegemeente.nl (DUO/Ingrado)
Regio
2023
2024
2025
2026
2027
Verwachtingswaarde
35
40
40
40
-
Capelle aan den IJssel
31
35
Nederland
27
28

15. Vroegtijdig schoolverlaters zonder startkwalificatie (vsv-ers)

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 15. Vroegtijdig schoolverlaters zonder startkwalificatie (vsv-ers)

VsV'ers zijn jongeren van 12 tot 23 jaar die zonder startkwalificatie het onderwijs verlaten. Een startkwalificatie is een have of een vwo diploma of minimaal een mbo-2 diploma.
Het vsv-percentage staat voor het aantal vsv'ers als percentage van het aantal onderwijsdeelnemers dat aan het begin van het schooljaar ingeschreven staat.
De periodeaanduiding '2027' staat voor schooljaar '2026/2027'.

Bron: waarstaatjegemeente.nl (DUO/Ingrado)
Regio
2023
2024
2025
2026
2027
Verwachtingswaarde
2,30%
2,80%
2,80%
2,80%
-
Capelle aan den IJssel
2,80%
2,80%
Nederland
2,40%
2,30%

16. Niet-sporters

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 16. Niet-sporters

Het percentage niet-wekelijks sporters t.o.v. bevolking van 19 jaar en ouder. Bevolking van 19 jaar en ouder dat niet minstens één keer per week aan sport doet. Dit onderzoek vindt om de vier jaar plaats (via de RIVM/GGD Gezondheidsmonitor). 

Sinds 2017 geldt er landelijk een nieuwe beweegrichtlijn. De huidige voorgeschreven indicator is niet voldoende om te meten of de Capellenaren voldoende bewegen aangezien deze indicator niets zegt over de nieuwe beweegrichtlijn. Op grond van het Besluit begroting en verantwoording provincies en gemeenten moet deze indicator vermeld worden.
Om te voldoen aan de nieuwe richtlijn moeten volwassenen namelijk minimaal 150 minuten matig intensief bewegen per week, zoals wandelen en fietsen, verspreid over diverse dagen. Verder moeten volwassenen minstens tweemaal per week spier- en botversterkende activiteiten doen, voor ouderen gecombineerd met balansoefeningen. 

Toelichting
De Capelse indicator en de landelijke indicator over 2025 zijn niet beschikbaar op Waarstaatjegemeente.nl. 

Bron: waarstaatjegemeente.nl (Gezondheidsmonitor volwassenen (en ouderen), GGD’en, CBS en RIVM)
Regio
2023
2024
2025
2026
2027
Verwachtingswaarde
45,0%
45,0%
45,0%
45,0%
-
Capelle aan den IJssel
47,2%
Nederland
42,5%

17. Banen

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 17. Banen

Onder een baan wordt een vervulde positie verstaan. Dit betreffen zowel fulltimers, parttimers als uitzendkrachten. Eenheid: het aantal banen per 1.000 inwoners in de leeftijd van 15 tot en met 64 jaar.

Bron: waarstaatjegemeente.nl (CBS Bevolkingsstatistiek / LISA - bewerking ABF Research)
Regio
2023
2024
2025
2026
2027
Verwachtingswaarde
825
825
760
762
-
Capelle aan den IJssel
722
909
915
Nederland
715
850
859

18. Jongeren met een delict voor de rechter

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 18. Jongeren met een delict voor de rechter

in percentage van alle jongeren tot 18 jaar, per 1 januari
Jeugdbescherming is een maatregel die de rechter dwingend oplegt. Dat gebeurt als een gezonde en veilige ontwikkeling van een kind of jeugdige wordt bedreigd en vrijwillige hulp niet of niet voldoende helpt. Een kind of jongere wordt dan 'onder toezicht gesteld' of ‘onder voogdij geplaatst’. De cijfers van 2024 en 2025 zijn nog niet beschikbaar op Waarstaatjegemeente.nl.

Statistieken Bron: waarstaatjegemeente.nl (CBS Jeugd)
Regio
2023
2024
2025
2026
2027
Verwachtingswaarde
2%
2%
2%
2%
-
Capelle aan den IJssel
1%
Nederland
1%

19. Kinderen in uitkeringsgezin

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 19. Kinderen in uitkeringsgezin

Percentage kinderen tot 18 jaar dat in een gezin leeft dat van een bijstandsuitkering moet rondkomen. Bijstandshuishouden is een huishouden waarvan minimaal één lid een bijstandsuitkering ontvangt. Onder bijstand verstaan we hier uitkeringen aan huishoudens op grond van de Wet werk en bijstand (WWB tot 2015), de Participatiewet (vanaf 2015) en het Besluit bijstandsverlening zelfstandigen 2004 (Bbz). Eenheid: %.

Toelichting
Zowel de Capelse als de landelijke indicator over 2025 is nog niet beschikbaar op Waarstaatjegemeente.nl. 

Bron: waarstaatjegemeente.nl (CBS-jeugd)
Regio
2023
2024
2025
2026
2027
Verwachtingswaarde
10,5%
10,5%
11,0%
11,0%
-
Capelle aan den IJssel
8,0%
8,0%
Nederland
6,0%
6,0%

20. Netto arbeidsparticipatie

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 20. Netto arbeidsparticipatie

Het percentage van de werkzame beroepsbevolking ten opzichte van de (potentiële) beroepsbevolking. Eenheid: %

Bron: waarstaatjegemeente.nl (CBS - Arbeidsdeelname)
Regio
2023
2024
2025
2026
2027
Streefwaarde
68,5%
70,0%
72,0%
72,8%
-
Capelle aan den IJssel
71,2%
71,5%
71,0%
Nederland
73,1%
73,2%
73,2%

21. Jeugdwerkloosheid

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 21. Jeugdwerkloosheid

Personen van 16 t/m 22 jaar die als werkzoekende staan ingeschreven bij het UWV WERKbedrijf en tegelijkertijd geen baan hebben als werknemer volgens de Polisadministratie. Eenheid: %.

Toelichting
De Capelse indicator en de landelijke indicator over 2025 en 2026 zijn nog niet beschikbaar op Waarstaatjegemeente.nl. 

Bron: waarstaatjegemeente.nl (CBS Jeugd)
Regio
2023
2024
2025
2026
2027
Verwachtingswaarde
2,0%
2,0%
2,0%
2,0%
-
Capelle aan den IJssel
2,0%
2,0%
Nederland
2,0%
2,0%

22. Bijstandsuitkeringen

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 22. Bijstandsuitkeringen

Het aantal personen met een uitkering op grond van de Wet werk en bijstand (WWB, t/m 2014) en de Participatiewet (vanaf 2015). De uitkeringen (leefgeld) aan personen in een instelling, de elders verzorgden, zijn niet inbegrepen. Ook de uitkeringen aan dak- en thuislozen zijn niet inbegrepen.

Toelichting
De cijfers betreffen het aantal uitkeringen per 1000 inwoners.

Bron: waarstaatjegemeente.nl (CBS - Participatiewet)
Regio
2023
2024
2025
2026
2027
Verwachtingswaarde
500
450
450
45
-
Capelle aan den IJssel
341
340
335
Nederland
281
280
281

23. Re-integratievoorzieningen

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 23. Re-integratievoorzieningen

Het aantal re-integratievoorzieningen per 10.000 inwoners in de leeftijd van 15-64 jaar. 

Bron: waarstaatjegemeente.nl (CBS - Participatiewet)
Regio
2023
2024
2025
2026
2027
Verwachtingswaarde
320,0
310,0
320,0
330,0
-
Capelle aan den IJssel
334,1
349,6
342,0
Nederland
191,5
203,1
217,8

24. Jongeren met jeugdhulp

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 24. Jongeren met jeugdhulp

Deze indicator betreft het percentage jongeren tot 18 jaar met jeugdhulp ten opzichte van alle jongeren tot 18 jaar. Jeugdhulp is de hulp en zorg zoals deze bedoeld en beschreven is in de Jeugdwet (2014). Het betreft hulp en zorg aan jongeren en hun ouders bij psychische, psychosociale en/of gedragsproblemen, een verstandelijke beperking van de jongere, of opvoedingsproblemen van de ouders. Eenheid: %.

Bron: waarstaatjegemeente.nl (CBS Jeugd)
Regio
2024
2025
2026
2027
Verwachtingswaarde
14,0%
14,0%
16,0%
Capelle aan den IJssel
18,2%
18,1%
Nederland
13,7%
13,7%

25. Jongeren met jeugdbescherming

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 25. Jongeren met jeugdbescherming
Bron: waarstaatjegemeente.nl (CBS - Jeugd)
Regio
2024-1
2024-2
2025-1
2025-2
2026-1
2026-2
2027
Verwachtingswaarde
1,5%
1,5%
1,5%
1,5%
1,5%
Capelle aan den IJssel
0,8%
0,9%
0,9%
0,9%
Nederland
0,9%
0,9%
0,9%
1,0%

26. Jongeren met jeugdreclassering

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 26. Jongeren met jeugdreclassering

Dit betreft het percentage jongeren (12-23 jaar) met een jeugdreclasseringsmaatregel ten opzichte van alle jongeren (12-23 jaar). Jeugdreclassering is een combinatie van begeleiding en controle voor jongeren vanaf 12 jaar, die voor hun 18e verjaardag met de politie in aanraking zijn geweest en een proces-verbaal hebben gekregen. Indien de persoonlijkheid van de dader of de omstandigheden waaronder het misdrijf is begaan daartoe aanleiding geven, bijvoorbeeld bij jongvolwassenen met een verstandelijke beperking, kan het jeugdstrafrecht eveneens worden toegepast op jongvolwassenen in de leeftijd 18 tot en met 23 jaar. De jongere krijgt op maat gesneden begeleiding van een jeugdreclasseerder om te voorkomen dat hij of zij opnieuw de fout ingaat. Jeugdreclassering kan worden opgelegd door de kinderrechter of de officier van justitie. Jeugdreclassering kan ook op initiatief van de Raad voor de Kinderbescherming in het vrijwillige kader worden opgestart. De begeleiding kan doorlopen tot de jongere 23 jaar wordt. Eenheid: %.

Toelichting
Capelle heeft een hoger percentage dan het gemiddelde van Nederland, dit volgt uit de grootstedelijke problematiek en verschillende demografische kenmerken in Capelle en is in lijn met de regio Rijnmond. 

Bron: waarstaatjegemeente.nl (CBS Jeugd)
Regio
2024
2025
2026
2027
Verwachtingswaarde
0,7%
0,7%
0,5%
-
Capelle aan den IJssel
0,5%
0,8%
Nederland
0,4%
0,4%

27. Cliënten met een maatwerkarrangement WMO

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 27. Cliënten met een maatwerkarrangement WMO

Aantal per 10.000 inwoners in de betreffende bevolkingsgroep. Een maatwerkarrangement is een vorm van specialistische ondersteuning binnen het kader van de Wmo. Voor de Wmo-gegevens geldt dat het referentiegemiddelde gebaseerd is op 327 deelnemende gemeenten.

Bron: waarstaatjegemeente.nl (CBS - Monitor Sociaal Domein Wmo)
Regio
2024
2025
2026
2027
Verwachtingswaarde
710
720
720
Capelle aan den IJssel
720
740
Nederland
720
720

28. Omvang huishoudelijk afval

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 28. Omvang huishoudelijk afval

Landelijk is naar voren gekomen dat de cijfers niet overeenkomen met de cijfers van de gemeenten door nascheiding. Gelet hierop gaan we uit van de cijfers van onze eigen gemeente. Deze lichten we ook toe in de rapportages die we ieder kwartaal met u delen.

We hanteren de definitie van restafval als een totaal van fijn-, grof- & restafval en bouw- & sloopafval. In 2022 hebben we 195 kg/inwoner restafval ingezameld. In 2023 is de hoeveelheid afgenomen naar 171 kg/inwoner. In 2024 is dit verder gedaald tot 162 kg/inwoner. In 2025 hebben we de dalende trend weten door te zetten en is het met 6 kg afgenomen tot 156 kg/ inwoner. We verwachten met het afvalbeleidsplan in 2029 een hoeveelheid van 145 kg/inwoner te realiseren.

Meeteenheid: Niet gescheiden ingezameld huishoudelijk afval in kg/inwoner

Bron: waarstaatjegemeente.nl (CBS - Statistiek Huishoudelijk afval)
Regio
2024
2025
2026
2027
Verwachtingswaarde
-
Capelle aan den IJssel
247,0
Nederland
148,0

29. Hernieuwbare elektriciteit

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 29. Hernieuwbare elektriciteit

De cijfers over 2025 zijn nog niet bekend in Waarstaatjegemeente.nl.

Bron: waarstaatjegemeente.nl (Rijkswaterstaat - Klimaatmonitor)
Regio
2024
2025
2026
2027
Verwachtingswaarde
Capelle aan den IJssel
22,1%
Nederland
42,8%

30. Gemiddelde WOZ waarde

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 30. Gemiddelde WOZ waarde

De gemiddelde WOZ waarde van woningen. Eenheid: duizend euro.

Bron: waarstaatjegemeente.nl (CBS - Statistiek Waarde Onroerende Zaken)
Regio
2024
2025
2026
2027
Verwachtingswaarde
330
427
462
Capelle aan den IJssel
350
362
401
521
Nederland
378
398
439

31. Nieuw gebouwde woningen

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 31. Nieuw gebouwde woningen

Nieuw gebouwde woningen, exclusief overige toevoegingen, zoals transformaties. Eenheid: per 1.000 woningen.

Toelichting
De cijfers over 2025 zijn nog niet bekend in Waarstaatjegemeente.nl.

Bron: waarstaatjegemeente.nl (Basisregistratie adressen en gebouwen)
Regio
2024
2025
2026
2027
Streefwaarde
19,0
0,9
15,9
Capelle aan den IJssel
8,9
Nederland
8,4

32. Demografische druk

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 32. Demografische druk

Het aantal personen van 0 tot 20 jaar én 65 jaar of ouder per honderd personen van 20 tot 65 jaar. Eenheid: %.

Bron: waarstaatjegemeente.nl (CBS - Bevolkingsstatistiek)
Regio
2024
2025
2026
2027
Verwachtingswaarde
76,0%
77,0%
77,5%
Capelle aan den IJssel
76,3%
76,6%
77,4%
Nederland
70,4%
70,7%
71,3%

33. Gemeentelijke woonlasten éénpersoonshuishouden

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 33. Gemeentelijke woonlasten éénpersoonshuishouden

Het gemiddelde totaalbedrag in euro's per jaar dat een éénpersoonshuishouden betaalt aan woonlasten. Eenheid: euro.

Toelichting
De woonlasten voor een éénpersoonshuishouden zijn in de afgelopen jaren in beperkte mate gestegen in Capelle aan den IJssel. Door deze beperkte toename zijn de woonlasten voor éénpersoonshuishoudens zowel regionaal als landelijk één van de laagste.

Bron: waarstaatjegemeente.nl (COELO, Groningen)
Regio
2024
2025
2026
2027
Capelle aan den IJssel
670
721
812
Nederland
928
957
993
Streefwaarde
619
710
807

34. Gemeentelijke woonlasten meerpersoonshuishouden

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - 34. Gemeentelijke woonlasten meerpersoonshuishouden

Het gemiddelde totaalbedrag in euro's per jaar dat een meerpersoonshuishouden betaalt aan woonlasten. Eenheid: euro.

Bron: waarstaatjegemeente.nl (COELO, Groningen)
Regio
2024
2025
2026
2027
Capelle aan den IJssel
740
793
885
919
Nederland
1.014
1.050
1.091
Streefwaarde
695
782
880

Meldingen buitenruimte (Capelse indicator)

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - Meldingen buitenruimte (Capelse indicator)

Het aantal meldingen is fors toegenomen, met name op het gebied van overlast. Denk hierbij aan geluidshinder, wrakken, sloopwerkzaamheden en overlast door ongedierte. De succesvolle introductie van de Buiten Beter app, die het doen van meldingen makkelijker heeft gemaakt, draagt bij aan deze stijging. We verwachten ook in 2026 en 2027 een blijvend hoog aantal meldingen. 

Bron: interne registratie
Regio
2023
2024
2025
2026
2027
Verwachtingswaarde
6.300
6.300
6.700
15.000
19.000
Capelle aan den IJssel
9.516
11.272
15.442
9.627

Afhandeling meldingen buitenruimte binnen termijn (Capelse indicator)

Terug naar navigatie - Landelijke indicatoren - Afhandeling meldingen buitenruimte binnen termijn (Capelse indicator)

Eenheid: %

De toegenomen bekendheid van de Buiten Beter-app en het gebruiksgemak ervan zorgen naar verwachting structureel voor een hogere meldingsdruk.

Bron: interne registratie
Regio
2023
2024
2025
2026
2027
Streefwaarde
98%
90%
95%
90%
94%
Capelle aan den IJssel
90%
89%
96%
95%